Menu

Årets leder og Familien Outzens socialpokal 2023

image
17. januar 2024 kl. 14:01

Årets leder

Et mangeårigt medlem, der altid er klar på en hjælpende hånd, især når det angår vores 1. hold herrer, og som altid har en mening om tingene, der af og til kommer ud som mindre udbrud, det siges dog at have være været værre tidligere. Men også en klubperson, der deltager aktivt i klubbens andre aktiviteter, og gerne kigger forbi til både håndbold og futsal kampe i hallen, samt naturligvis den obligatoriske kop kaffe og en smøg på terrassen. Vi synes det er helt unikt, at vi i Horsens Freja fortsat nyder godt af personens engagement, og ønsker Verner Lundin stort tillykke med pokalen Årets Leder 2023.

 

Familien Outzens social pokal

Pokalen skal i år gå til en nyere leder i klubben, der især i det sidste 1,5 år har vist sig som et vaskeægte klubmenneske. Det gælder både på trænerfronten i ungdom og ikke mindst til diverse opgaver i forbindelse med alle de events, klubben deltager i hen over sommeren. Og der stilles aldrig spørgsmål til opgavens karakter, den bliver bare udført på personens egen stilfærdige facon. At han så her i efteråret viste sig at være klubbens nye hjemmeside geni er kun et kæmpe plus for Horsens Freja, vi er rigtig glade for det flotte arbejde og ønsker Oskar Kristinsson stort tillykke med Familien Outzens social pokal 2023.

Dette er vores cookies
Luk